İNSAN KAYNAKLARI

Staj Başvuru Süreci Hakkında


Saygıdeğer Öğrenciler,

Kariyerine tam yerinde bir başlangıç yapmak isteyen üniversite öğrencilerine "A-Start Staj Programı" ile bilgi ve deneyimlerini artırma fırsatı sunuyoruz!

Sosyal Gelişim ve Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM); Göç, Hassas Grupların Güçlendirilmesi ve Koruma, Sürdürülebilir Kalkınma ve İnsani Yardım ve Afetlere Müdahale alanlarından oluşan dört ana program altında bireylerin ve toplulukların karşılaştığı çok yönlü zorluklara çözümler üretmek üzere çalışan bir sivil toplum kuruluşudur ve stajyerlerimize bu alanlarda pratiğe dayalı bir deneyim sunma amacındadır.

Stajyerlik Başvuru Koşulları:

  1. Türkiye'deki bir üniversitenin lisans veya yüksek lisans programında öğrenci olmak.
  2. İktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümleri, hukuk, sosyal hizmet, psikoloji, rehberlik ve psikolojik danışmanlık veya benzeri bir alanda eğitimine devam ediyor olmak.
  3. SGDD-ASAM'ın çalışma alanlarına ilgi duymak ve bu konularda bilgi sahibi olmak.
  4. İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak tercih sebebidir.
SGDD-ASAM Türkiye genelindeki tüm ofislerimize/temsilciliklerimize başvuru imkânınız bulunmaktadır. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra ofis/temsilcilik kontenjanlarının uygunluğuna bağlı olarak stajyerler kabul edilecektir.

Stajyerlik Başvuru Süreci: Başvuru yapmak isteyen adaylar, özgeçmişleri ve okullarından aldıkları evrak ile birlikte başvuru formunu doldurmalıdır. Başvurular, SGDD-ASAM Kariyer Sitesi üzerinden “Kullanıcı Girişi” kısmından “Yeni Aday” ile üyelik oluşturarak “İlanlar”da yer “A-Start Staj Programı” ilanı üzerinden online olarak kabul edilecektir. 06 Ocak 2025-12 Ocak 2025 tarihleri arasında başvurular alınacaktır.

Başvuru sırasında, okulunuzun staj süresinde sigortanızı karşılayacağını beyan ettiği bir evrak yüklemeniz zorunludur. Başvuru sırasında evrak yüklenmemiş başvurular dikkate alınmayacaktır.

Staj Süresi ve İşleyişi: Staj programı, okul ve öğrenci tarafından uygun görülen tarih aralığında en az 6 hafta olacak şekilde zorunlu/gönüllü staj kapsamında sürdürülür. “A-Start Staj Programı” çerçevesinde SGDD-ASAM'ın uzmanlarıyla birlikte çalışarak bulunacakları birim/ofislerin uygulamalarına katkı sağlayacaktır.

Aramıza hoş geldin!